Gazetka

Katolicka Misja dla Niesłyszących wydaje miesięcznik KMDN Effatha. Publikacja porusza tematykę religijną, społeczną, kulturalną. Pismo wydawane było najpierw przez duszpasterstwo niesłyszących diecezji gliwickiej, a następnie jego redakcję przejęła KMDN. Aktualnie każdy numer liczy 16 stron, a miesięczny nakład to 350 egzemplarzy. Jej redaktorem naczelnym jest pani Magdalena Kazimierczyk (członek KMDN).

Effatha jest rozprowadzana bezpłatnie po Mszach Świętych dla głuchych oraz wysyłana do szkół i ośrodków dla niesłyszących w Katowicach, Zabrzu, Lublińcu i Raciborzu a także do największych bibliotek w Polsce. Gazetkę można również czytać w wersji elektronicznej – wszystkie numery można znaleźć poniżej.

Jesteśmy gotowi przygotowywać dodatki diecezjalne i w porozumieniu z duszpasterzami przesyłać je na wskazany adres. Możemy również wysyłać naszą wersję gazetki do innych szkół lub ośrodków. Chętnych prosimy o kontakt.

KMDN Effatha marzec 2017

W najnowszym numerze gazetki można przeczytać: rozważania Słowa Bożego, o uczynkach miłosierdzia, 1% podatku, kredytach, pożyczkach i długach oraz bajkę dla dzieci o jeżyku :-)  

KMDN Effatha, Luty 2017

W najnowszym numerze gazetki przeczytacie rozważanie Słowa Bożego oraz znajziecie informacje o oszczędzaniu, o wzmocnieniu swojej odporności, przeczytacie ciekawy artykuł o uczynkach miłosierdzia oraz nauczycie się robić aniołka z papieru. Serdecznie polecamy!

KMDN Effatha styczeń 2017

W najnowszym numerze gazetki przeczytacie m. in. rozważanie Słowa Bożego, o obchodzonym 6 stycznia Święcie Trzech Króli, o noworocznych postanowieniach oraz jak mądrze wydawać pieniądze. Serdecznie zapraszamy.

KMDN Effatha grudzień 2016

W najnowszym numerzy gazetki można przeczytać m. in. rozważanie Słowa Bżego, o Świętym Mikołaju, sposobach na łatwe porządki, projekcie "Muzea otwarte" oraz o tym jak dzielić się z innymi. Serdecznie zapraszamy do lektury.

 

KMDN Effatha październik 2016

W najnowszym numerze gazetki można przeczytać między innymi relację z Ogólnopolskiej Pielgrzymki do Częstochowy, rozważanie Słowa Bożego, artykuł o uczynkach miłosierdzia i o pieniądzach oraz informację jak segregować śmieci. Serdecznie zapraszamy do lektury:-)

 

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich osobom trzecim. Pliki cookie pozwalają na poznanie Twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Więcej...