Gazetka

Katolicka Misja dla Niesłyszących wydaje miesięcznik KMDN Effatha. Publikacja porusza tematykę religijną, społeczną, kulturalną. Pismo wydawane było najpierw przez duszpasterstwo niesłyszących diecezji gliwickiej, a następnie jego redakcję przejęła KMDN. Aktualnie każdy numer liczy 16 stron, a miesięczny nakład to 350 egzemplarzy. Jej redaktorem naczelnym jest pani Magdalena Kazimierczyk (członek KMDN).

Effatha jest rozprowadzana bezpłatnie po Mszach Świętych dla głuchych oraz wysyłana do szkół i ośrodków dla niesłyszących w Katowicach, Zabrzu, Lublińcu i Raciborzu a także do największych bibliotek w Polsce. Gazetkę można również czytać w wersji elektronicznej – wszystkie numery można znaleźć poniżej.

Jesteśmy gotowi przygotowywać dodatki diecezjalne i w porozumieniu z duszpasterzami przesyłać je na wskazany adres. Możemy również wysyłać naszą wersję gazetki do innych szkół lub ośrodków. Chętnych prosimy o kontakt.

KMDN Effatha wrzesień 2016

W pierszym powakacyjnym numerze gazetki mi.in : zaproszenie na pielgrzymkę do Częstochowy, wywiad z Anną Przybylską o sztuce fotografii, rozważania Słowa Bożego, nowy cykl artykułów "Pieniądze się liczą".

KMDN Effatha marzec 2015

W tym numerze: zaproszenie na pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik, relacja ze spotkania Niesłyszących w gliwickiej katedrze, druga część życiorysu pana Ludwika Kamińskiego, rozważania Słowa Bożego na Wielki Post i ostatnia część "Wyznania wiary". Zapraszamy do lektury!

KMDN Effatha styczeń-luty 2015

W numerze gazetki: ważne wydarzenia w Kościele w Polsce i na świecie, rozważania Słowa Bożego, zaproszenie na pielgrzymki dla Niesłyszących, pierwsza część życiorysu pana Ludwika Kamińskiego, relacje ze spotkań dla dzieci. Zapraszamy do lektury!

KMDN Effatha grudzień 2014

W grudniowym numerze gazetki: Adwent czyli radosne oczekiwanie, znaczenie wigilijnych symboli, wiadomości z życia Kościoła i rozważania Słowa Bożego na Niedziele Adwentu i okres Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do lektury!

KMDN Effatha listopad 2014

Koniec roku to czas większych wydatków finansowych. Czasami potrzebujemy dodatkowych pieniędzy - pożyczki. W gazetce przeczytacie historię pani Anny i sprawdzicie, jak uniknąć kłopotów ze spłacaniem pożyczki i dlaczego lepiej unikać pożyczek - „chwilówek”.

Polecamy również wywiad z księdzem Adrianem Ziają - nowym kapłanem, który odprawia mszę święte w języku migowym w Bytomiu oraz kolejne artykuły o wyznaniu wiary.

 

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich osobom trzecim. Pliki cookie pozwalają na poznanie Twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Więcej...