Zarząd KMDN

Zgodnie ze Statutem Katolickiej Misji dla Niesłyszących jej pracami kieruje Zarząd, wybierany przez Walne Zebranie Członków.

Skład zarządu w bieżącej kadencji:

Adam Tobór - Dyrektor KMDN

AdamMieszka w Tarnowskich Górach. Tutaj pracuje w Straży Pożarnej. Od kilku lat jest członkiem Katolickiej Misji. Głusi mogą go znać z Mszy Świętych w Tarnowskich Górach i Bytomiu. —Niektórzy byli kiedyś w biurze Misji na spotkaniu ze strażakiem, na którym opowiadał o ważnych sprawach związanych z bezpieczeństwem w domach. —Interesuje się sportem i stolarstwem meblowym. —Wolny czas spędza  z rodziną. Lubi grać w tenisa stołowego i w piłkę nożną.

 

Alicja Podstolec - Zastępca dyrektora KMDN

Ala—Nauczycielka języka polskiego i bardzo lubi swoją pracę. —Języka migowego uczył ją ks. Tomek Rak i to on zaprosił do duszpasterstwa niesłyszących. —Cały czas uczy się języka migowego. —Głusi znają ją z Mszy w Tarnowskich Górach lub z pielgrzymek do Gliwic, Rud Raciborskich, Częstochowy lub Piekar, gdzie tłumaczyła liturgię na język migowy. —Można ją było też zobaczyć w TV Effatha. Przez 7 lat była redaktorem naczelnym Effathy. —Bardzo lubi czytać książki. —Marzy o zwiedzeniu stolic wszystkich krajów Europy.

 

 

 

Ewa Szymczak - Sekretarz Zarządu

—EwaPracuje i mieszka w Tarnowskich Górach. —Ma męża i dwóch synów. —W 2004 roku zaczęła pomagać w Duszpasterstwie Niesłyszących w Tarnowskich Górach, a później także w Katolickiej Misji Dla Niesłyszących. —Jest tłumaczem i wykładowcą języka migowego. —Cały czas uczy się migać, aby dobrze znać język migowy i pomagać Niesłyszącym. —Chętnie pomoże załatwić sprawy w urzędzie, ZUS, u lekarza i w innych miejscach.

 

 

ks. Marek Olekszyk - Skarbnik

—ks. MarekJest księdzem od 1998 roku. —Języka migowego zaczął uczyć się w seminarium w Nysie od starszych kolegów.
—Dlatego jako kapłan został duszpasterzem niesłyszących: najpierw w Zabrzu (1998- 2000), później siedem lat w Lublińcu, później  znowu w Zabrzu. Teraz pracuje w Bytomiu. —W Lublińcu zajmował się głuchymi w szkole dla niesłyszących.
 
 

br. Andrzej Piwowar - Członek Zarządu

—AndrzejUrodził się w Piwnicznej Zdroju. —W 1989 roku przyjechał do Tarnowskich Gór i wstąpił do Zakonu Posługujacych Chorym (do zakonu Kamilianów). —Języka migowego zaczął uczyć się w Warszawie podczas nauki w studium pielęgniarskim. —Jest pielęgniarzem i od 2001 roku pracuje w Szpitalu sw. Kamila w Tarnowskich Górach. —Ma dużo obowiązków, dlatego teraz mniej pomaga w duszpasterstwie i rzadko miga na Mszach Świętych. —Dużo czasu zajmują mu studia.

 

Ksiądz Biskup Jan Kopiec mianował ks. Adriana Ziaję Asystentem Kościelnym Misji.

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich osobom trzecim. Pliki cookie pozwalają na poznanie Twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Więcej...