watykan

Podróże w miejsca święte

Turystyka do miejsc świętych jest bardzo popularna. Każdego roku miejsca kultu odwiedzane są przez miliony wiernych, którzy udają się tam w celu modlitwy za swoich bliskich oraz za siebie. W Europie istnieje kilkanaście miejsc, które w danych porach roku są oblegane przez pielgrzymów.

Oczywiście pierwszym miejscem jest stolica apostolska. Każdego roku Watykan jest odwiedzany przez miliony wiernych, którzy udają się na plac świętego Piotra w celu wysłuchania tego co ma im do powiedzenia papież. W Polsce miejscem kultowym jest Jasna Góra. Ludzie wyruszają na pieszą pielgrzymkę z każdego miejsca w Polsce . Niektórzy przemierzają nawet kilkaset kilometrów. W Europie takich miejsc nie brakuje.

Najbardziej znana jest portugalska Fatima, gdzie trójce dzieci miała objawić się Matka Boska. Innym miejscem na półwyspie iberyjskim jest hiszpańska Compostela. W przypadku takiego rodzaju turystyki turysta nie nastawia się na czerpanie przyjemności z walorów estetycznych. Dla niego liczą się znacznie bardziej walory duchowe. Oczywiście oba te czynniki można połączyć. Robi tak coraz więcej pielgrzymów.

Piękne zabytki sakralne znajdziesz też na konstancininfo.pl.

Podróż do Fatimy

Fatima to miasteczko położone w Portugalii. Spośród innych portugalskich miasteczek z pewnością nie wyróżniałoby się niczym szczególnym gdyby nie to, że kilkadziesiąt lat temu miało tutaj miejsce objawienie się Matki Boskiej, które zostało uznane przez władze stolicy apostolskiej. Od tego momentu Fatima jest oblegana przez miliony pielgrzymów, również tych pochodzących z Polski. Do tego miasteczka najlepiej przyjechać w maju. Wtedy to doszło do objawień maryjnych. Jest to pora, kiedy Fatima, która spodziewa się wielu pielgrzymów wygląda najpiękniej.

Każdy turysta z Polski w razie problemów może w Fatimie skorzystać z pomocy Ośrodka Polskiego, który działa tutaj od wielu lat. Każdy rodak jest tam przyjmowany z wielką życzliwością. Fatima to miejsce niezwykle, w którym od początku pobytu czuć specyficzną atmosferę. To właśnie sprawia, że wiele osób, które były tam po raz pierwszy planuje kolejne pielgrzymki. Niektóre biura podróży mają w swojej ofercie zorganizowane wycieczki do tego miejsca świętego. Najczęściej są one oferowane właśnie w maju.