Skarby praskiej starówki. Kościół Panny Marii przez Tynem

Kościół Panny Marii przez Tynem zaliczany jest do najcenniejszych zabytków sakralnych czeskiej stolicy, a jego sylwetka już z daleka przyciąga wagę turystów. To ciekawa budowla, z której Praga może być dumna. Kościół Panny Marii przez Tynem jest przecież jednym z najważniejszych punktów w programie niemal każdej wycieczki, a biura podróży zgodnie potwierdzają, że zabytek ten zasługuje na uwagę ze strony turystów.

Co warto wiedzieć na temat kościoła Panny Marii przez Tynem?

Kościół Panny Marii przez Tynem to jeden z ciekawszych zabytków architektury gotyckiej, jakimi może się pochwalić Praga. Turyści chętnie zaglądają tu w czasie wycieczki po czeskiej stolicy, gdyż to miejsce przyciąga ich nie tylko ciekawą architekturą, ale i wspaniałą historią.

Historia kościoła

Sięga ona połowy XIV wieku, choć wiadomo, że już wcześniej w miejscu obecnego kościoła istniały obiekty sakralne. Sam kościół wyróżnia się ciekawymi wieżami, które liczą sobie 80 metrów wysokości. Wzniesione w XV i XVI wieku, stały się ważnymi elementami w krajobrazie miasta. Biura podróży zachęcają do zwiedzenia tej świątyni tych turystów, których fascynują zabytki sztuki sakralnej.

W kościelnym wnętrzu nie brak przecież ciekawych elementów wyposażenia, które pochodzą jeszcze z czasów średniowiecza. W Polsce takie wyposażenie znajdziemy m.in. w jednym z kościołów niedaleko Wałbrzycha – jego opis i informacje o nim sprawdzisz na www.WalbrzychInfo.pl. Dla miłośników historii sztuki są to cenne atrakcje turystyczne, którym chętnie poświęcają swój czas w trakcie wycieczki po czeskiej stolicy. Chętnie zaglądają tu również ci, dla których Praga to miejsca związane z reformacją oraz nauką Jana Husa. W kościele tym przecież już w XIV wieku nauczali kaznodzieje husyccy, a sam kościół był swego czasu jedną z najważniejszych świątyń husyckich w mieście.