sen

Zdrowy sen bez zmarszczek

Czasami przez swoje zupełnie nieprzemyślane działania sami pogarszamy swój wygląd. Robimy to w pewnym sensie na własne życzenie. Dbamy bowiem o urodę w niewłaściwy sposób, koncentrując się na tych rzeczach, które nie mają aż tak dużego znaczenia, zamiast zadbać o podstawy. A lepiej przecież zadbać o swój nocny wypoczynek, niżeli wkładać kolejne pieniądze w drogie kosmetyki zapewniające młody wygląd skóry. No to jak spać żeby nie mieć zmarszczek? Jest na to kilka prostych i skutecznych sposobów.

Pewnych błędnych i nieodpowiednich dla nas nawyków musimy się oduczyć. Najgorzej jest wtedy, gdy śpimy na brzuchu z twarzą skierowaną do poduszki, bo przy takim ułożeniu ciała wprost wpychamy skórę w poszewkę i w ten sposób dosłownie prosimy się o nowe zmarszczki. Efekt? Skóra błyskawicznie wiotczeje i traci swoją jędrność. U osób regularnie śpiących na brzuchu te zmarszczki są szczególnie widoczne w okolicach nosowo-wargowych.

Często też pojawiają się tuż przy oczach i przyjmują postać tzw. kurzych łapek. Jeżeli więc z podobnymi niedoskonałościami nie chcemy mieć do czynienia, musimy nauczyć się spać w innej pozycji. Ta na brzuchu jest niestety absolutnie najgorszym możliwym wyborem. A przecież nie jest trudno zmienić swoje przyzwyczajenia – wystarczy tylko chcieć i mieć w sobie odrobinę cierpliwości.

Sprawdź też, jakie witaminy wpływają na skórę.

Jak spać, by nie mieć zmarszczek

Dla naszej skóry i ogólnie rzecz biorąc dla całego naszego zdrowia najlepszy okaże się sen na wznak. Spróbujmy więc przyzwyczaić się do spania na plecach. To ułożenie potrafi być naprawdę wygodne, zwłaszcza jeśli ręce położymy wzdłuż ciała, a pod kolanami umieścimy jakąś grubszą poduszkę, która zapewni nogom momentalną ulgę. Zadbajmy też o różne dodatkowe akcesoria. Używajmy jakościowej pościeli, wykonanej z dobrej bawełny i nie zapominajmy o jej systematycznej zmianie. Zainwestujmy też w specjalnie wyprofilowaną poduszkę. Nawet ona może sprawić, że nasz sen okaże się jeszcze zdrowszy dla naszej skóry.