Top 7 gier dla chrześcijan

Już na wstępie należy nadmienić, że granie w gry komputerowe oraz losowe nie jest grzechem. Wyraźnie podkreśla się, że to nadmierna namiętność zniewalająca człowieka jest powodem do wystrzegania się grania np. w kasynie internetowym. (Psst… Najlepsze kasyna internetowe znajdziesz tutaj). Podobnie wygląda sprawa gry w tradycyjnym kasynie, czy też grania w gry komputerowe, które będą dominować w naszym życiu. W takiej sytuacji zaleca się unikanie tego typu gier. Jeśli jednak mamy kontrolę nad grą, z powodzeniem możemy sięgnąć po rozmaite pozycje.

Rozwiń własne opactwo

Wśród ciekawszych propozycji z pewnością wymienić można „Domus Domini”. W tej grze wcielamy się w opata, który przejął w swoje ręce klasztor znajdujący się w niezwykle trudnej sytuacji gospodarczej. Naszym zadaniem jest zwiększenie wydajności opactwa, zyskiwanie punktów chwały, by wygenerować najwyższe dochody. Pozycja ta z pewnością spodoba się tym, którzy lubią klimat „Imienia róży”.

Religijny Omnibus dla całej rodziny

Inną pozycją, która z pewnością zainteresuje osoby chcące zgłębiać wiedzę o religii katolickiej, będzie „Religijny omnibus – katechizm”. W tej grze dla całej rodziny można jednocześnie rywalizować ze sobą, a także zdobywać wiedzę i przede wszystkim dobrze się bawić. Może w nią grać od 2 do 6 osób, a czas spędzony na grze z pewnością nie będzie uznany za stracony.

Co z tą Arką?

Arka Noego niezwykle często przewija się w kulturze popularnej. Nic więc dziwnego, że zawitała również do świata gier komputerowych. Możemy to uświadczyć w przypadku produkcji „Super 3D Noah’s Ark”. Wcielamy się w niej w tytułowego Noego i musimy uspokoić rozproszone po arce zwierzęta. Nasze zadanie wykonamy dzięki procy wyposażonej w środki usypiające. Jeśli po starciu z owcami, kozami i antylopami chcemy zmierzyć się z bossem, czyli np. wielbłądem, gra ta będzie idealna dla was, choć młodszych graczy może zniechęcić archaiczna już grafika.

Chrześcijańska symbolika w walce z wampirami

Temat wampirów również jest niezwykle popularny w kulturze. Przykładem mogą być gry komputerowe, w tym „Nosferatu” nawiązujące do słynnego horroru z 1922 roku. W tej grze wcielamy się w mężczyznę starającego się ocalić rodzinę przed hordą piekielnych istot, a naszą bronią jest krzyż oraz woda święcona. W grze tej to właśnie symbole chrześcijańskie są główną bronią chroniącą przed złymi duchami.

Edukacyjna gra akcji w wydaniu chrześcijańskim

W 1994 roku powstała gra „Captain Bible in Dome of Darkness”. Pozycja ta pozwala nam na pokonanie złowrogich robotów, które opanowały futurystyczne miasto. Dlaczego jest to gra dla chrześcijan? Przyczyną jest sposób naszej walki z robotami. W celu eliminacji przeciwników stosujemy… cytaty z Biblii, które pozwalają nam na rozwiązanie licznych zagadek i łamigłówek.

Saint of Virtue

Jest to gra akcji przypominająca serię Doom. Wcielamy się w niej w chrześcijanina, który musi rozprawić się z duchowymi reprezentacjami grzechów tkwiących w głębi jego serca. W tej grze nie zdołamy jednak rozglądać się w górę i w dół, a nasi przeciwnicy będą pokonywani za pomocą miecza wystrzeliwującego kule energii.

Gra towarzyska w wydaniu biblijnym

W 2005 roku światło dzienne ujrzała gra „The Bible Game”. Została wydana na konsole Xbox, GameBoy Advance oraz PlayStation 2. Jednocześnie mogą grać w nią nawet 4 osoby. Rozgrywka opiera się na rozwiązywaniu quizów biblijnych, a także na zręcznościowych minigrach przedstawiających wydarzenia znane ze Starego i Nowego Testamentu. Wśród nich można znaleźć m.in. bieg z przeszkodami pod dnie Morza Czerwonego.